יחסים 
איך הופכים דייט לקשר לכל החיים? 

איך הופכים דייט לקשר לכל החיים?

 
יחסים |
 

תצהירי על הכוונות מההתחלה, אל תפחדי להודיע שלא יתעלמו ממך ואל תבזבזי את הזמן על מי שלא מתאים: ענת גטניו-סמרי עם הטריקים שיעזרו לך למצוא מישהו לכל החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוגיות
 זוגיות   צילום: אינסטגרם 
 
 

האם גם את מחכה להודעות ממנו אחרי דייט שני, וכשהן לא מגיעות את רואה את סוף הקשר עוד לפני שהתחיל? אין טעם לבזבז זמן ואנרגיה על מי שאינו מתאים לך. את רוצה קשר, מחפשת אהבה, מישהו כנה ואמיתי, שיהיה חבר, שתוכלי לספר לו הכל. שותף לחיים. בכל פגישה חדשה את מקווה שהפעם זה יהיה האחד. בכל פעם את מתאכזבת כשההיכרות מתמסמסת. איך הופכים דייט לקשר משמעותי?

 

1. שאף אחד לא יעז להתעלם ממך

 

הוא שולח הודעה, יש לך הרגשה טובה. את עונה, הוא לא מגיב. כעבור יומיים-שלושה הוא חוזר לעצמו ושולח הודעה. תשאלי מה קרה, לאן הוא נעלם. סמני את הגבולות שלך מהתחלה ואל תהססי להגיד את האמת, שאת לא מסכימה שיתעלמו ממך. תסבירי שלא חייבים להיפגש, אבל לא להגיב זה מביש.

 

2. אל תפחדי לתאם ציפיות מההתחלה

 

אתם נפגשים, מגלים קווים משותפים. הרגשת שהוא מתאים לך, שאפשר להתקדם. כשחזרת הביתה, הוא שלח הודעה: "היה לי כיף. מקווה שגם לך".

 

למחרת בבוקר שלח "בוקר טוב", ענית "בוקר טוב" והוספת סמיילי. שמחת. "הבחור עובד לפי הספר, נותן תשומת לב, כמו שאני אוהבת", סיפרת לחברה על המציאה החדשה. בערב עוד הודעה, שוב "מאמי" ושוב "נסיכה". הוא מתקשר, אתם נפגשים, לא קורה הרבה.

 

את אולי מרגישה מעיקה כשאת מבהירה שפנייך לקשר משמעותי, אבל כשאת מעמידה פנים כאילו לא אכפת לך יותר מדי כדי לא להפחיד אותו, את משתפת פעולה עם חוסר הרצינות שלו. היי כנה ושתפי כיצד היית רוצה שהקשר יתנהל. אם זה לא יעזור, לפחות תביני שהוא לא האיש המתאים לקשר.

 

3. אל תתמכרי לתשומת הלב

 

עבר שבוע. הוא שולח הודעה מדי יום, את עונה. אתם לא נפגשים אבל את לא מעזה לשאול "מתי ניפגש?". בכל זאת, לשמור על פאסון. בזמן שאת מעמידה פנים שלא אכפת לך, את יודעת שאת רק מחכה לוואטסאפ האומלל הזה ממנו, שיגיד שהוא רוצה עוד ועוד ממך.

 

כל הודעה מעודדת, היא מוכיחה שהוא מתעניין בך, שאת מושכת, מעניינת. כל הודעה ממנו היא ההבטחה שהוא ייחלץ אותך ממעגל הרווקות המדכא, שתתאהבו ותקימו משפחה. את משתפת איתו פעולה ומחכה. מי שנוהג בפחדנות ומתחבא מאחורי הווטסאפ לא יעז להגיח ולהתחיל במערכת יחסים חברית ומכבדת. סבירות רבה שימשיך להתחבא כל עוד את לא עוצרת אותו.

 

4. אל תבזבזי על מי שלא בעניין

 

הוא נעלם. לא מסמס, לא מטלפן, משאיר אותך באוויר. יום ועוד יומיים. ואז שבוע ושבועיים. אחרי שלושה שבועות נמאס לך. את מתקשרת. אחרי שעתיים הוא חוזר אלייך, אומר שהיה בפגישה. קשה לו להודות שנבהל כשראה את המספר שלך על המסך. הוא לא מעז להגיד שהוא לא מעוניין בקשר. אולי כי הוא רוצה להצטייר כ"בחור טוב", אולי מפני שהוא פוחד שתכעסי עליו. לא חשובה הסיבה, העיקר לעצור. חבל לבזבז את הזמן על מי שלא מעוניין.

 

5. אל תהססי לבחור במקום להיבחר

 

הוא מצטער, אבל חושב שאתם בכיוונים שונים. הוא חושב שאת אחלה בחורה, אבל כרגע הוא לא פנוי לקשר. שלושה שבועות זה המון זמן לקשר סרק. אם את רוצה קשר, בפעם הבאה צרי אותו וכווני אותו מההתחלה למקום שמתאים לך. אין טעם לבזבז זמן ואנרגיה על איזה נכה רגשית, שום דבר טוב לא יצמח מקשר כזה, למעט תסכול וצער. אם את רוצה זוגיות ומעוניינת בקשר רציני - אל תתפשרי על הסחות דעת בתקווה שמשהו יקרה. רוב הפעמים את כבר יודעת מי עומד מולך מהר מאוד. כדאי שתגידי לו כבר בהתחלה מי את, מה את מחפשת, מה את רוצה. יש דרך נכונה לעשות את זה. אולי תהיי פחות נסיכה בהתחלה, אבל לפחות תדעי איפה את עומדת ולא תתני לאף אחד לבזבז לך את הזמן.

 

הכותבת היא ענת גטניו-סמרי, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית-התנהגותית, עובדת באשפוז-יום פסיכיאטרי בביה"ח שיבא, מטפלת בקליניקה פרטית ומנהלתanatrapya - המרכז הרב-תחומי לניהול חיים

 

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by