יחסים וזוגיות 
המאכלים הערמומיים שהורסים לכם את חיי המין 

המאכלים הערמומיים שהורסים לכם את חיי המין

 
יחסים וזוגיות |
 

אתם מכורים למתוק? מתברר שזה יכול לחבל לכם בחיי המין החל מבעיות זיקפה ועד אורגזמות חלשות. אז בפעם הבאה שתרוצו למקרר לקחת עוד קצת גלידה, תחשבו אם זה שווה את זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוכלים הרבה סוכר? זהירות
 אוכלים הרבה סוכר? זהירות   צילום: פוטוליה 
 
 

את זה שהאוכל שאנחנו אוכלים משפיע על הבריאות שלנו באופן ישיר, כולנו יודעים. אנחנו גם יודעים שיותר מדי סוכר עלול להזיק לשיניים ואף לחבל לנו בדיאטה. אבל האם ידעתם שאכילת סוכר עלולה לבאס לכם את הסקס?

 

סקר חדש שנערך בבריטניה, בקרב מעל 2,000 משתתפים, מצא ש-80% מהאנשים אינם מודעים לקשר שבין אכילת מאכלים מסוכרים לבין אורגזמות חלשות ובעיות הזקפה. אכילת יתר של סוכר עלולה לגרום לסוכרת מספר 2, לה השלכות בריאותיות חמורות החל מבעיות בזרימת דם, עיוורון, סיכון לחלות במחלות לב ולהשפעה לרעה על חיי המין.

 

אחד הסיבוכים הנלווים למחלת הסוכרת הוא הפרעות בתפקוד המיני, הן אצל נשים והן אצל גברים. מחלת הסוכרת עלולה לגרום לפגיעה עצבית ולפגיעה בעורקים, המתבטאת בכלי דם צרים יותר שאינם מתרחבים בעת הגירוי המיני, ומכאן שחולי סוכרת רבים סובלים מהפרעה בתפקוד המיני.


כיצד הפגיעה באה לידי ביטוי?
הנזק העצבי מתבטא אצל הגברים בירידה תחושתית באיבר המין, ואצל הנשים לירידה תחושתית בעיקר בנרתיק ובדגדגן. ירידה תחושתית פוגעת במעגל הגירוי המיני ויש ירידה בהנאה ובחשק המיני כתוצאה מכך. למעשה, פגיעה עצבית הינה בלתי הפיכה ולכן חשוב לעצור את התדרדרות מצבו של החולה על ידי איזון רמת הסוכר בדם.


פגיעה בזקפה היא ההפרעה העיקרית מבין ההפרעות בתפקוד המיני אצל הגבר הסוכרתי. למעשה, זקפה מצריכה זרימה מהירה של דם לפין בזמן גירוי מיני, ועצבוב תקין ועורקים בריאים מאפשרים זרימת דם מהירה לגופים המחילתיים, אותם אזורים צילינדרים באיבר המין המתמלאים במהירות בדם ומאפשרים זקפה.

 

כאשר שתי פונקציות אלה לא מתפקדות בהרמוני, יש פגיעה ביכולת איבר המין להיות גדוש, זקוף ונוקשה. לכן, מצב בו הגירוי חלש מדי עקב תחושתיות לקויה, או שכלי הדם אינם מזרימים דם במהירות לתוך איבר המין, הוא מצב המביא לזקפה חלשה ואף לחוסר זקפה.

 

 
זהירות מסוכר
 זהירות מסוכר   צילום: פוטוליה 
 

איך עוצרים את הבעיה?
סוכרת היא גורם סיכון מספר 2 להפרעה בזקפה (אחרי יתר לחץ דם). מדובר בכ-20% לפחות מחולי הסוכרת שסובלים מבעיה זו. חומרת הבעיה בזקפה תלויה בדרגת הסוכרת, במידת איזון הסוכרת, משך השלב הלא מאוזן, סוג הסוכרת (נעורים או מבוגרים, סוכרת תלוית אינסולין או לא) וכו'. ככל שהסוכרת מאוזנת יותר, כך ניתן לעצור את ההתדרדרות בתפקוד המיני.


בנוסף, לחולי סוכרת שסובלים מבעיות בתפקוד המיני מומלץ להיעזר בטיפול סקסולוגי, על מנת לחזק את ההנאה מחיי המין וללמוד ביחד עם בן/בת הזוג כיצד אפשר ליהנות יותר מחיי המין ומהזוגיות.

 

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by